NAJAVA: Autorska večer sa Senkom Bulić i Tanjom Mravak

Kazalište "Hotel Bulić" i Narodna knjižnica-Drniš organiziraju autorsku večer sa Senkom Bulić i Tanjom Mravak.

Pozivamo vas na autorsku večer i radionički program s glumicom i redateljicom Senkom Bulić i spisateljicom Tanjom Mravak kroz rad na čitanju fragmenata njenih dramskih tekstova. Propitivat ćemo razlike i sličnosti u odnosu prema tekstu iz dvije pozicije, spisateljske i glumačke.

Radionički program koji će voditi Senka Bulić osmišljen je u skladu s postupcima i metodama bavljenja tekstom u kazalištu. Uključuje alate koji su značajni u stvaranju izražajnih sposobnosti te produbljenju razumijevanja teksta (osnovna znanja o kreaciji uloge kroz pripremu glasa, tjelesnu relaksaciju, tehnike disanja, postizanje osjećaja za ritam).

Program je u skladu s preporukom iz Nacionalne strategije čitanja u kojoj je naglašena potreba za podrškom umjetničke scene u razvoju umjetničko edukacijskih projekata kojima je cilj omogućiti što većem broju ljudi čitanje sa zadovoljstvom i razumijevanjem. Ovim pristupom osigurava se povećanje interesa za obje umjetničke perspektive i potiče razvoj novog formata u privlačenju publike.

Program će se održati na platou ispred ulaza u kino-kazališnu dvoranu Ivana Meštrovića Drniš u srijedu, 28.07.2021., u 20 sati.

Ljeto u knjižnici

Draga djeco, pozivamo vas da svaki ponedjeljak u srpnju i kolovozu provedete s nama družeći se i zabavljajući kroz naše kreativne radionice.

Ljetno radno vrijeme

1. srpnja 2021. knjižnica prelazi na ljetno radno vrijeme:

Ponedjeljak, srijeda i petak: 08:00 - 14:00
Utorak i četvrtak: 11:00 - 18:00

Noć knjige 2021.

U petak 23. travnja u povodu Svjetskog dana knjige i autorskih prava i Dana hrvatske knjige te u sklopu Godine čitanja održava se deseta Noć knjige, najmasovnije kulturno događanje u Hrvatskoj.

Pokrenuta prije deset godina s ciljem poticanja kulture čitanja i poticanja razgovora o statusu knjige u suvremenom društvu, Noć knjige jedna je od najvećih i najpoznatijih domaćih manifestacija posvećenih knjizi s tisućama organizatora programa i stotinama tisuća sudionika diljem Hrvatske. Od samog početka Manifestacije želja je organizatora Noći knjige da se u knjižarama, knjižnicama, školama i drugim zainteresiranim prostorima i ustanovama širom Hrvatske organiziraju različita događanja – javna čitanja, predstavljanja knjiga, druženja s autorima, radionice i sl., s ciljem da se oči javnosti usmjere na knjigu, u svim njezinim tradicionalnim i modernim oblicima.

Nažalost, već drugu godinu, Noć knjige održavamo bez prisustva posjetitelja, no s brojnim aktivnostima i u nadi da ćemo sljedeće godine sve propušteno nadoknaditi.

Tema ovogodišnjeg jubilarnog izdanja je Ljekovita moć knjige, a zaštitno lice pripovjedačica ljekovitih priča babuška Knjiguška.

Nastavi čitati

Akcija povodom obilježavanja Međunarodnog dana darivanja knjiga

Narodna knjižnica - Drniš ove se godine priključila obilježavanju Međunarodnog dana darivanja knjiga te će od 15 do 20 veljače 2021. organizirati prikupljanje slikovnica i knjiga za djecu pod geslom: Čitam, dam, sretan sam - svoju knjigu daruj, tuđe srce obraduj!

Prikupljene slikovnice i knjige za djecu darovat ćemo Dječjem vrtiću Drniš - područnom odjeljenju Drinovci.

Pozivamo djecu i odrasle da se pridruže ovoj akciji darivanja knjiga i slikovnica. Darujte nove ili očuvane slikovnice/knjige za djecu koje ste pročitali i prerasli te ih poklonite nekom drugom malom „knjigoljupcu“.

Radno vrijeme i upute za korisnike

Poštovani korisnici,

od ponedjeljka, 7. rujna 2020. naša knjižnica je za korisnike otvorena prema redovitom radnom vremenu:

• ponedjeljak, srijeda i petak: 8 – 14 h
  • utorak i četvrtak: 8 – 18 h
  • subota: 8 – 12 h

Knjižnica u radu primjenjuje preporuke Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Odluke Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, što znači da za korisnike i dalje vrijede mjere zaštite od koronavirusa. Dakle, korisnici moraju dezinficirati ruke na ulazu u knjižnicu, u prostoru knjižnice nositi masku i držati međusobni razmak.

Obavijesti o radu Knjižnice i upute za korisnike mogu se dobiti i na njezinoj Facebook stranici.