Akcija povodom obilježavanja Međunarodnog dana darivanja knjiga

Narodna knjižnica - Drniš ove se godine priključila obilježavanju Međunarodnog dana darivanja knjiga te će od 15 do 20 veljače 2021. organizirati prikupljanje slikovnica i knjiga za djecu pod geslom: Čitam, dam, sretan sam - svoju knjigu daruj, tuđe srce obraduj!

Prikupljene slikovnice i knjige za djecu darovat ćemo Dječjem vrtiću Drniš - područnom odjeljenju Drinovci.

Pozivamo djecu i odrasle da se pridruže ovoj akciji darivanja knjiga i slikovnica. Darujte nove ili očuvane slikovnice/knjige za djecu koje ste pročitali i prerasli te ih poklonite nekom drugom malom „knjigoljupcu“.

Obavijest o reviziji knjižnične građe u Narodnoj knjižnici-Drniš

Poštovani korisnici, u skladu sa zakonskom obvezom Narodna knjižnica-Drniš najavljuje reviziju cjelokupnog knjižničnog fonda.

Revizija će se provoditi od 07.01.2021. do 23.01.2021. i za to vrijeme Knjižnica neće biti otvorena za korisnike.

Do utorka, 05.01.2021., možete posuđivati knjige i zadržati ih tijekom revizije. Molimo sve korisnike čija zaduženja ističu do navedenog datuma, 05.01.2021., da posuđene knjige vrate ili produže posudbu. Sva zaduženja koja ističu za vrijeme trajanja revizije bit će automatski produžena.

Hvala na razumijevanju.

Radno vrijeme tijekom božićnih i novogodišnjih blagdana

U četvrtak 24. prosinca 2020. godine Narodna knjižnica-Drniš biti će otvorena od 8 do 13 sati.

Od 28. prosinca 2020. do 05. siječnja 2021. Knjižnica je otvorena za korisnike u vremenu od:

• Ponedjeljak: 8 - 14 sati
  • Utorak: 11 - 18 sati
  • Srijeda: 8 – 14 sati
  • Četvrtak: 8 – 13 sati
  • Petak: 8 – 14 sati
  • Subota: zatvoreno

Narodna knjižnica-Drniš svojim članovima oprašta zakasninu

Povodom Mjeseca hrvatske knjige, Narodna knjižnica-Drniš od 15.10.2020. do 17.10.2020. organizira akciju oprosta zakasnina za svu nevraćenu knjižnu građu.

Molimo sve korisnike, osobito one s višegodišnjim dugovanjima, da iskoriste ovogodišnju mogućnost oprosta zakasnine.

Radno vrijeme i upute za korisnike

Poštovani korisnici,

od ponedjeljka, 7. rujna 2020. naša knjižnica je za korisnike otvorena prema redovitom radnom vremenu:

• ponedjeljak, srijeda i petak: 8 – 14 h
  • utorak i četvrtak: 8 – 18 h
  • subota: 8 – 12 h

Knjižnica u radu primjenjuje preporuke Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Odluke Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske, što znači da za korisnike i dalje vrijede mjere zaštite od koronavirusa. Dakle, korisnici moraju dezinficirati ruke na ulazu u knjižnicu, u prostoru knjižnice nositi masku i držati međusobni razmak.

Obavijesti o radu Knjižnice i upute za korisnike mogu se dobiti i na njezinoj Facebook stranici.

Narodna knjižnica-Drniš obustavlja rad s korisnicima na 30 dana

Poštovani korisnici, prema Odluci Stožera civilne zaštite Republike Hrvatske o mjerama ograničavanja društvenih okupljanja, rada u trgovini, uslužnih djelatnosti i održavanja sportskih i kulturnih događanja, donesenoj 19. ožujka 2020. godine, Narodna knjižnica-Drniš obustavlja rad s korisnicima na trideset dana.

Zakasnina nastala tijekom toga razdoblja neće biti naplaćena.

Molimo članove i korisnike za razumijevanje!