NAJAVA: Narodna knjižnica-Drniš i Udruga žena sv. Roko organiziraju kreativnu radionicu "Zaboravljeni ručni radovi"

Ručni rad kao što je pletenje i kukičanje oduvijek je bio dio tradicije i vrijedna kulturna baština naših krajeva. U današnjem vremenu, zbog masovne proizvodnje jeftine odjeće, rukotvorine polagano gube svoje mjesto na tržištu. A pored toga, nestaju i vrijedna znanja koje su naše bake kao dio svog odrastanja, cijenile i njegovale i s ljubavlju usvajale od svojih majki.

Ručni radovi, znale su to naše bake, su svojevrstan oblik meditativnih tehnika koje čini da se osjećamo opuštenije, a da za uzvrat imamo plodove svog rada, razveselimo nama drage osobe, ili jednostavno uživamo u vlastitoj kreativnosti.

Pletenje i kukičanje kao i druge tradicionalne vrste ručnog rada, postale su posljednjih godina opet popularne.

Stoga ako ste zaboravili razne tehnike kojima su tako vješto baratale naše bake, vrijeme je da osvježite sjećanje.

Dođite na 1. radionicu Zaboravljenih ručnih radova u Narodnu knjižnicu-Drniš i naučite tehnike koje će vam prenijeti naše suradnice Nives Mrčela (kukičanje), Kata Širinić (vez na platnu), Milka Kontić (pletenje užeta od vune), Vesna Matić (pletenje) i Gordana Rezić (uzorak veza drniške kape).

Sav potreban materijal i pribor osiguravaju organizatori. I naravno, radionica je besplatna.

Narodna knjižnica-Drniš, ponedjeljak 23. svibnja 2016. 18 sati.