NAJAVA: predstavljanje knjige "Vodič kroz suhozidnu baštinu Šibensko-kninske županije"

Pozivamo sve ljubitelje kulturne baštine na predstavljanje knjige "Vodič kroz suhozidnu baštinu Šibensko-kninske županije" autora Jadrana Kale, etnologa u šibenskom muzeju koje će biti održano u Narodnoj knjižnici-Drniš u četvrtak, 18.01.2024. u 18 sati.

Knjiga na 97 stranica donosi 59 lokaliteta razvrstanih u 14 tema i sa 160 fotografija. Ovo muzejsko izdanje vodi nas kroz najraznovrsniju krajobraznu baštinu istočnojadranskog dijela Sredozemlja, gdje su se skrasile najveće i najrazrađenije građevine građene samim kamenom s prvim takvim upisima u nacionalni Registar kulture baštine (Šuplja gromila u Bilicama, Rašina bunja pod Okitom, Samograd na Žirju i Čačina gomila na Srimi), kao i istaknuti kulturni krajolici i bezbroj raznolikih oblika u kronološkom rasponu od trasa prethistorijskih ovčara do spomen-parka na Kornatu.

Radujemo se vašem dolasku!