Nada Rocco predstavila svoju knjigu "Moje sirove strasti"

U sklopu manifestacije Noć knjige, poznata glumica i zagovornica zdrave i prirodne prehrane Nada Rocco predstavila je u Narodnoj knjižnici-Drniš svoju knjigu recepata "Moje sirove strasti".

Veliki interes Drnišana iznenadio je i samu autoricu, iako, kako je i sama rekla - sve više ljudi prepoznaje dobrobiti sirove i zdrave prehrane.

Autorica je prisutnima ispričala kako se uz preokret u prehrani dogodio i preokret u njenom zdravlju. Nakon samo mjesec dana na sirovoj hrani krvna slika joj se poboljšala u tolikoj mjeri da se i doktorica iznenadila. Takva prehrana pomogla je u njenoj osteoporozi, ali i artritisu. Za sebe kaže da se osjeća bolje nego ikad u svom životu.

Hrana koju danas jedemo prepuna je aditiva, pesticida i hormona dok živa hrana najbolje hrani naše stanice, naglasila je Nada Rocco. Za preokret u njenom životu bile su presudne knjige od Victorie Boutenko, Normana Walkera i Alejandra Jungera koje su joj otvorile put prema sirovoj prehrani.

Govoreći o blagodatima koje sirova hrana pruža te kako je iznimno važno što i kako jedemo posebno je istaknula nekoliko tema – hrana iz biološkog uzgoja, sezonska hrana te kvaliteta vode koju pijemo i koristimo.

Kako ne bi ostalo sve samo na teoriji, Nada Rocco svim je okupljenima pripremila vrlo hranjive smoothije koje su mogli degustirati te iz prve ruke osjetiti kako zdrava prehrana itekako može biti i ukusna. Na kraju izlaganja glaumica je čitala duhovnu poeziju po svom odabiru.

Tijekom večeri prodavale su se otpisane knjige iz fonda knjižnice po cijeni od 5 kuna (otpisane prema kriterijima zastarjelosti, uništenosti i dotrajalosti).