Narodna knjižnica Drniš organizirala tribinu o ulozi žena u Domovinskom ratu

Pedesetak Drnišana nazočilo je Javnoj tribini što ju je povodom obilježavanja 15. obljetnice Vojno redarstvene akcije Oluja organizirala Narodna knjižnica Drniš. Upriličeno je i predstavljanje knjige "Uloga žena u Domovinskom ratu - Snaga ljubavi: činiti dobro". Riječ je zapravo o nizu knjiga koje sadrže priče žena o njihovom mirotvornom i humanitarnom radu tijekom Domovinskog rata i u godinama nakon njega.

Knjigu je predstavila predsjednica Udruge "Žene u Domovinskom ratu" - Marija Slišković koja je istaknula kako se knjigom želi skrenuti pažnja na istinu i ulogu žena u ratu koja je zapostavljena iako su tisuće žena tijekom Domovinskog rata, osim u vojsci, aktivno sudjelovale u mirovnim i humanitarnim aspektima ratnih zbivanja.

Knjige su uglavnom koncentrirane na gradove koje su stradale u ratu i na žene koje su u njima proživjele ratne strahote. Ženskom rukom i emocijama ispričan je rat onako kako su ga one doživjele pa knjige predstavljaju istinita dokumentarna svjedočanstva.

Dio knjiga može se posuditi i u Narodnoj knjižnici Drniš.