Održano putopisno predavanje i predstavljanje knjige "Autostopom po svijetu" Tomice Kristića u Narodnoj knjižnici Drniš

U Narodnoj knjižnici Drniš sinoć je održano putopisno predavanje i promocija knjige ‘Autostopom po svijetu’ autora Tomice Kristića, putopisca i avanturista.

Druga knjiga trilogije o putovanju autostopom od Hrvatske do Novog Zelanda, koje je trajalo četiri godine i protezalo se kroz 25 država, Tomica Kristić pričom nas je odveo u veliki broj tropskih zemalja Jugoistočne Azije, kao što su Vijetnam, Laos, Tajland, Malezija, Indonezija, Filipini, Istočni Timor…, ali i na dalek kontinent, Australiju.

Autor vrluda prostorima i različitim društvenim slojevima u kojem puno više životnosti i smisla nalazi u slamovima, prašnjavim cestama, ilegalnim radnim logorima i neoskvrnutim predjelima nego li u onome što bi se moglo nazvati uobičajenom standardnom vizijom materijalizmom zarobljena zapadnjačkog uma.