Održana Noć knjige 2024.

Najmasovnija nacionalna kulturna manifestacija koja promiče knjigu i kulturu čitanja "Noć knjige", održana je u Narodnoj knjižnici-Drniš 23. travnja 2024.

Riječ je o manifestaciji kojom se već trinaestu godinu za redom nastoji dati kreativan poticaj čitanju, promociji knjige te razgovoru o njezinu statusu i važnosti u suvremenom društvu. Povod za to pružaju nam Svjetski dan knjige i autorskih prava (23. travnja) te Dan hrvatske knjige (22. travnja).

U Noći knjige održana je promocija novog broja Drniškog libra, upriličen je prodajni sajam otpisanih knjiga a bila je to ujedno i prilika za sve korisnike drniške knjižnice koji kod sebe dugo drže knjige da ih vrate u knjižnicu bez naplate zakasnine.

Sedmo izdanje godišnjaka "Drniškog libra" časopisa Drniškog ogranka Matice hrvatske koji objavljuje teme iz područja kulture, povijesti i umjetnosti donosi sljedeće tekstove:

• Otvoren stalni postav Gradskog muzeja Drniš i proslavljena 140. obljetnica rođenja Ivana Meštrovića
  • Djeca i baština
  • Berislav Hammer-biografija
  • Prvih 20 godina telefonije drniškog područja
  • Demografska kretanja u gradu Drnišu 2011.-2021.
  • Otavice
  • Nositeljica života
  • prozni i poetski tekstovi

Drniški libar tiskan je u nakladi od 500 primjeraka a besplatno se može preuzeti u Narodnoj knjižnici Drniš.

Proglašeni su i najčitatelji za 2023. godinu: na odjelu za odrasle Josip Živković koji je posudio 95 knjiga te na odjelu za djecu Anđela Vidović koja je posudila 54 knjige.