Održana edukativna radionica "Običaji i tradicija našeg kraja"

U sklopu Dječjeg tjedna danas je u Narodnoj knjižnici održana edukativna radionica pod nazivom "Običaji i tradicija našeg kraja" koju je vodila knjižničarka Ana Marin.

Kako se ove godine obilježava Europska godina vještina odlučili smo upoznati naše najmlađe s običajima i igrama drniškog kraja..

Sudjelovala su djeca i njihove tete iz Dječjeg vrtića Drniš a djecu je posebno razveselilo biračko kolo Biralica. Kolo u kojem momak sebi bira para (curu), potom igraju unutar kola te se parovi mijenjaju.

Hvala Pahuljicama i Leptirićima te njihovim tetama - Katici Jakelić, Marici Ramljak, Dinki Knežević i Renati Gaurini.

Kroz igru, ples i pjevanje odlično smo se zabavili.