Pričaonica za najmlađe Drnišane

Pričaonica i čitaonica "Pričam ti priču o knjizi" organizirana je u Narodnoj knjižnici. Namijenjena djeci Dječjeg vrtića, pričaonica je bila svojevrstan uvod u Noć knjige

Voditeljica Robertina Hrstić, knjižničarka Srednje škole Ivana Meštrovića, govorila je djeci o pričama i bajkama, približivši im tako bogatstvo izmaštanih svjetova.

U razgovoru za Radio Drniš o svrsi ovog događaja izjavljuje: "Ovim današnjim susretom s djecom u maloj pričaonici koja je imala i praktičnu stranu u kojoj su i oni sudjelovali pokušali smo - a nadamo se i uspjeli - djeci dočarati razložnost čitanja knjiga, potrebu za čitanjem, način na koji su knjige dio našega života. Knjige nam pomažu da bolje razumijemo ljude, da razumijemo sebe, da razumijemo jedni druge i da nam time život postane puno lakši i ugodniji".

Uz čitanje ulomka Snježne kraljice, djeca su se zabavila i crtanjem motiva iz Andersenove bajke.

Izvor: Radio Drniš