Održana radionica "Važnost očuvanja samoniklog ljekovitog bilja"

Povodom obilježavanja Svjetskog dana zaštite okoliša Narodna knjižnica - Drniš održala je, u prostorijama Dječjeg vrtića Drniš, radionicu pod nazivom "Važnost očuvanja samoniklog ljekovitog bilja".

Na radionici su sudjelovali predškolci iz odgojne skupine Ribice.

Cilj ove radionice bio je usmjeriti djecu da budu što odgovornija prema sebi, drugima i prema okolišu jer upravo su djeca ključna u izgradnji boljeg svijeta. Tako su se djeca na radionici upoznala s raznim samoniklim ljekovitim biljkama. Dobili su odgovore na brojna pitanja zašto su te biljke ljekovite, što od njih možemo napraviti, kada i gdje se beru, te zašto je važno očuvati okoliš i kako to zapravo utječe na očuvanje samoniklog ljekovitog bilja.

I za kraj dok su odgojiteljice iz odgojne skupine Ribice pripremale čaj od kamilice i kadulje pročitali smo priču "Plesna haljina žutog maslačka", i naučili da maslačak nije samo dosadni korov kojeg vrtlari ne vole i koji ne miriše lijepo, nego da je on zapravo jako ljekovita biljka.