Održane radionice o pravima djece za osnovnoškolce

Povodom Mjeseca hrvatske knjige, u petak 18. listopada, u prostorijama Narodne knjižnice-Drniš održane su radionice o pravima djece za osnovnoškolce.

Prof. Anita Cota, knjižničarka iz OŠ Antuna Mihanovića Petropoljskog, Drniš održala je tribinu o dječjem radu u svijetu pod nazivom "Ljudi, planet, profit i dječja prava".

Zatim su učenici 8.c razreda OŠ A. Mihanovića Petropoljskog sudjelovali u zabavnom kvizu "Čovječe ispravi se" čiji je cilj bio otkriti koja su to prava djece, te zašto su ona važna.

Nakon uspješnog kviza, učenici su dobili i prigodnu diplomu.