Svjetski dan zaštite okoliša obilježen eko radionicom za djecu

Povodom obilježavanja Svjetskog dana zaštite okoliša u Narodnoj knjižnici-Drniš održana je eko radionica po nazivom "Čuvajmo prirodu – spasimo Zemlju".

Na radionici su sudjelovali predškolci Dječjeg vrtića Drniš iz odgojnih skupina Zvjezdice, Ivančice i Vrapčići.

Kroz čitanje zabavno-edukativne slikovnice "Pismo iz Zelengrada", razgovor i prigodnu radionicu djeca su se upoznala s važnošću očuvanja prirode, recikliranja te pravilnog postupanja s otpadom.

Predškolci su pokazali zavidno znanje o odgovornosti održavanja okoline čistom te vjerujemo kako će odrasti u prave ekologe koji će brinuti o svom okolišu.