Dobrodošli u Narodnu knjižnicu - Drniš!

Ljetno radno vrijeme (od 1. srpnja)

• PON, SRI, ČET, PET: 08:00 - 14:00 h

• UTO: 11:00 - 19:00 h

• SUB: zatvoreno

NAJAVA: Autorska večer sa Senkom Bulić i Tanjom Mravak

Kazalište "Hotel Bulić" i Narodna knjižnica-Drniš organiziraju autorsku večer sa Senkom Bulić i Tanjom Mravak.

Pozivamo vas na autorsku večer i radionički program s glumicom i redateljicom Senkom Bulić i spisateljicom Tanjom Mravak kroz rad na čitanju fragmenata njenih dramskih tekstova. Propitivat ćemo razlike i sličnosti u odnosu prema tekstu iz dvije pozicije, spisateljske i glumačke.

Radionički program koji će voditi Senka Bulić osmišljen je u skladu s postupcima i metodama bavljenja tekstom u kazalištu. Uključuje alate koji su značajni u stvaranju izražajnih sposobnosti te produbljenju razumijevanja teksta (osnovna znanja o kreaciji uloge kroz pripremu glasa, tjelesnu relaksaciju, tehnike disanja, postizanje osjećaja za ritam).

Program je u skladu s preporukom iz Nacionalne strategije čitanja u kojoj je naglašena potreba za podrškom umjetničke scene u razvoju umjetničko edukacijskih projekata kojima je cilj omogućiti što većem broju ljudi čitanje sa zadovoljstvom i razumijevanjem. Ovim pristupom osigurava se povećanje interesa za obje umjetničke perspektive i potiče razvoj novog formata u privlačenju publike.

Program će se održati na platou ispred ulaza u kino-kazališnu dvoranu Ivana Meštrovića Drniš u srijedu, 28.07.2021., u 20 sati.

Novi naslovi u našoj ponudi