Dobrodošli u Narodnu knjižnicu - Drniš!

U tijeku je prijenos podataka sa stare web stranice na novu.

Stara stranica je i dalje dostupna putem poveznice OVDJE.

• PON - PET: 08:00 - 19:00

• SUB: 08:00 - 12:00

Nedjeljom i blagdanima knjižnica ne radi.

NAJAVA: Autorska večer sa Senkom Bulić i Tanjom Mravak

Kazalište "Hotel Bulić" i Narodna knjižnica-Drniš organiziraju autorsku večer sa Senkom Bulić i Tanjom Mravak.

Pozivamo vas na autorsku večer i radionički program s glumicom i redateljicom Senkom Bulić i spisateljicom Tanjom Mravak kroz rad na čitanju fragmenata njenih dramskih tekstova. Propitivat ćemo razlike i sličnosti u odnosu prema tekstu iz dvije pozicije, spisateljske i glumačke.

Radionički program koji će voditi Senka Bulić osmišljen je u skladu s postupcima i metodama bavljenja tekstom u kazalištu. Uključuje alate koji su značajni u stvaranju izražajnih sposobnosti te produbljenju razumijevanja teksta (osnovna znanja o kreaciji uloge kroz pripremu glasa, tjelesnu relaksaciju, tehnike disanja, postizanje osjećaja za ritam).

Program je u skladu s preporukom iz Nacionalne strategije čitanja u kojoj je naglašena potreba za podrškom umjetničke scene u razvoju umjetničko edukacijskih projekata kojima je cilj omogućiti što većem broju ljudi čitanje sa zadovoljstvom i razumijevanjem. Ovim pristupom osigurava se povećanje interesa za obje umjetničke perspektive i potiče razvoj novog formata u privlačenju publike.

Program će se održati na platou ispred ulaza u kino-kazališnu dvoranu Ivana Meštrovića Drniš u srijedu, 28.07.2021., u 20 sati.

Novi naslovi u našoj ponudi

• J. K. Rowling

„Onaj tko ne voli čitati nije pronašao pravu knjigu za sebe.”

• Rainer Maria Rilke

„Oh, kako je dobro biti među ljudima koji čitaju knjige.”

• Josip Brodsky

„Postoje gora zlodjela od paljenja knjiga. Jedno od njih je ne čitati knjige.”

• Garrison Kellior

„Knjiga je dar koji možeš otvarati opet i opet.”

• Mark Twain

„Čovjek koji ne čita dobre knjige nije nimalo bolji od čovjeka koji uopće ne čita.”

• Paul Sweeney

„Znaš da si pročitao dobru knjigu kada nakon što pročitaš zadnju stranicu se osjećaš kao da si izgubio prijatelja.”

• Stendhal

„Dobra knjiga je događaj u mom životu.”

• Orhan Pamuk

„Jednog sam dana pročitao knjigu i cijeli mi se život promijenio.”

• Mark Twain

„Klasik – knjiga koju ljudi hvale i ne čitaju.”

• Lemony Snicket

„Ne vjeruj nikome tko nije ponio knjigu sa sobom.”

• Bill Watterston

„Kišni dani se trebaju provesti kući sa šalicom čaja i dobrom knjigom.”

• Holbrook Jackson

„Nikad ne odgađaj do sutra knjigu koju možeš pročitati danas.”

• Frank Zappa

„Toliko knjiga, a tako malo vremena.”

• Jorge Luis Borges

„Uvijek sam zamišljao da će raj biti neka vrsta knjižnice.”

• Neil Gaiman

„Knjiga je san koji držite u ruci.”